Fundacja Mam Marzenie z okazji Dnia Pluszowego Misia
odwiedza najmłodszych pacjentów naszego Szpitala

W dniu 25 listopada 2019r., Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu gościł wolontariuszy z Fundacji Mam Marzenie. Z okazji Dnia Pluszowego Misia obdarowali oni pacjentów oddziałów ortopedycznych dziecięcych pluszowymi maskotkami oraz przekazali Szpitalowi gry, zabawki i materiały plastyczne, zebrane w organizowanej corocznie zbiórce.

Czteroosobowa grupa wolontariuszy w zielonych koszulkach z logo fundacji, niosąca pokaźne pakunki wzbudziła żywe zainteresowanie wszystkich dzieci. Zarówno  najmłodsi, jak i starsi pacjenci z wielką radością wybierali dla siebie wymarzoną pluszową maskotkę. Podarki sprawiły małym pacjentom dużo radości i uśmiechu.

Wszystkie przytulanki miały moc kojenia dziecięcych smutków i trosk, a zdaniem wolontariuszy posiadały również właściwości terapeutyczne.

Tego dnia wszystkie dzieci leczone w oddziałach dziecięcych były radosne i szczęśliwe, mogły choć na chwilę zapomnieć o bólu i trudach powrotu do zdrowia. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu Fundacji Mam Marzenie, wśród dzieci i ich opiekunów panowała przyjazna, miła i ciepła atmosfera, która jest bardzo potrzebna w ciężkich chwilach związanych z hospitalizacją.

Dyrekcja i pracownicy Szpitala w imieniu własnym i małych pacjentów serdecznie dziękują wolontariuszom Fundacji Mam Marzenie za piękne zabawki, poświęcony czas oraz wielkie serce okazane dzieciom.

Żywimy nadzieję na dalszą owocną współpracę, bo każdy uśmiech dziecka hospitalizowanego jest dla nas niezwykle cenny.

Galeria: