Zabawki dla dzieci od Fundacji Dr Clown

Zabawki dla dzieci od Fundacji „Dr Clown”

W dniu 24 sierpnia 2018r. Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu po raz kolejny odwiedzili wolontariusze z Fundacji „Dr Clown” i podarowali oddziałom dziecięcym wykonane z drewna, piękne, kolorowe zabawki.

Przebrani w barwne stroje i uśmiechnięci wolontariusze z ogromną paczką od razu wzbudzili entuzjazm i radość naszych małych pacjentów, którzy ochoczo zabrali się do rozpakowywania prezentu. Ponieważ duże zabawki wymagały złożenia, wolontariusze wspólnie z dziećmi i ich mamami podzieleni na drużyny zabrali się za montaż. Mali konstruktorzy dzielnie sekundowali dorosłym. Było dużo śmiechu, zabawy i drapania się po głowach w poszukiwaniu pomysłów jak to skręcić. Wspólne majsterkowanie i zabawy pochłonęły całą uwagę dzieciaków, które bardzo niechętnie zrobiły sobie krótką przerwę na kolację. W efekcie współdziałania dzieci, ich mam oraz wolontariuszy z Fundacji „Dr Clown” powstały: domek i wózek dla lalek, piętrowy garaż, stragan warzywny oraz mała kuchnia. Na koniec uczestnicy pozowali do wspólnego pamiątkowego zdjęcia, prezentując wszystkie przekazane zabawki.

Dyrekcja i pracownicy Szpitala w imieniu własnym i małych pacjentów serdecznie dziękują Fundacji „Dr Clown” za przekazane zabawki.

Galeria: